Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XVIII Niedziela Zwykła

1.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Krystynie Sopczak, p. Agnieszce Chabasińskiej i p. Annie Stachnio. Dziękuję też wszystkim za pomoc w ufundowaniu oraz instalacji nowego nagłośnienia (nowe mikrofony, głośniki, okablowanie i nowy wzmacniacz), a zwłaszcza p. Marianowi, p. Eugeniuszowi i Wiesławowi Pych, p. Tadeuszowi Filip i p. Mateuszowi Kucharczyk. Panu Stanisławowi Kokiel dziękuję za wykoszenie trawnika wokół kościoła.

 

2.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego – odpust w parafii w Mieszkowicach o godz. 18.00. Z tego powodu Msza św. w Troszynie o godz. 9.00 w intencji o Boże błogosławieństwo dla Rodziny Wszołek;

- we wtorek Msza św. za śp. Ewę Prostak, Wiesławę i Tadeusza Krzyżek i za zmarłych z Rodziny;

- we środę wspomnienie św. Dominika – Msza św. za śp. Krystynę Kiełbasa w 4 rocznicę śmierci;

- we czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Patronki Europy – Msza święta w Sitnie za zmarłych z Rodziny Jabłońskich, Rusek, Klag, Tomaszewskich i Czarnych o 17.00;

-  w piątek święto św. Wawrzyńca – Msza św. za śp. Romana Bogusz – intencja od Zakładu Pogrzebowego;

- w sobotę wspomnienie św. Klary – Msza św. za śp. Antoninę, Stanisława Brodzińskich, Janinę i Henryka Wachowiak wyjątkowo o godz. 12.00. Już o 11.30 zapraszam na nabożeństwo eucharystyczne, które duchowo przygotuje nas do Uroczystości Odpustowych. W czasie adoracji możliwość spowiedzi świętej. Po Mszy św. przy klęczniku przed Ikoną MB Nieustającej Pomocy zostanie wyłożona lista, na którą możemy wpisać swoje imię i nazwisko, włączając się do akcji 100 dni abstynencji na 100-lecie odzyskania niepodległości, czyli od 4 sierpnia do 11 listopada. Zachęcamy do podjęcia abstynencji od alkoholu, zwłaszcza w miesiącu sierpniu, ale też na okres 100 dni w ramach przygotowań do 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. 

 

3.    Od soboty, 4 sierpnia, przez 100 dni będziemy modlić się po każdej mszy św. w intencji naszej Ojczyzny modlitwą ks. Piotra Skargi. Nie zapominajmy o tej ważnej intencji w naszych osobistych, codziennych modlitwach.  

 

4.   W następną niedzielę (12 VIII) modlić się będziemy za śp. Franciszka Bogusz, Katarzynę Kasim i za zmarłych Rodziców (9.00), o łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo dla Weroniki (10.30 w Sitnie) oraz za śp. Teresę i Edwarda Biegun (12.00). Tego dnia kolekta (taca) będzie przeznaczona na cele remontowe kościoła parafialnego oraz w Sitnie.

 

5.   Prenumeratorów miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka zapraszam po odbiór sierpniowego numeru czasopisma do zakrystii.

 

ks. Paweł Nowotarski

proboszcz