Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
XVI Niedziela Zwykła

 

1.  Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Marzannie Piz i p. Aleksandrze Składanowskiej.

 

2.   W dniach od 22 do 29 lipca obchodzimy XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, którego liturgiczne wspomnienie przypada na środę (25 lipca). Tegoroczny Tydzień przeżywamy  pod hasłem: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Dzisiaj (22 lipca) po Mszy św. o godz. 12.00 w Troszynie, zostaną poświęcone wszelkie pojazdy (samochody, motocykle, rowery itp.) oraz będą zbierane ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy. Tradycyjnie każdy właściciel pojazdu otrzyma mały upominek. Do udziału we wspólnej modlitwie zapraszamy wszystkich kierowców i podróżujących. 

 

3.    Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek święto św. Brygidy, Patronki Europy - Msza św. za śp. Aleksandra Szczepańskiego o 18.00;

- we wtorek wspomnienie św. Kingi - Msza św. za śp. Aleksandra o 18.00;

- we środę święto św. Jakuba Apostoła - Msza św. za śp. Aleksandra o 18.00;

- we czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP - Msza św. w Sitnie za śp. Aleksandra Szczepańskiego o 17.00;

- w piątek Msza św. za śp. Aleksandra o 18.00;

- w sobotę Msza św. za śp. Aleksandra Szczepańskiego o 9.00.

 

4.   W przyszłą niedzielę (29 lipca) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Witolda w 4 r. śm. Daniela Składanowskiego i Janinę Kędzierską; o 10.30 (w Sitnie) za śp. Aleksandra Szczepańskiego, a o 12.00 za śp. Genowefę Godyń (intencja od siostry Heleny).

 

5.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

 

 

ks. Paweł Nowotarski

proboszcz