XIV Niedziela Zwykła

1.  Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Bożenie Dorywalskiej i p. Lucynie Kulpa.

2.   W drugą niedzielę miesiąca na wszystkich mszach św. zbierana kolekta przeznaczona jest na remont dachu (w Troszynie) i malowanie kościoła (w Sitnie).

3.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. za śp. Aleksandra Szczepańskiego;

- we wtorek Msza św. za śp. Aleksandra Szczepańskiego;

- we środę święto św. Benedykta - Msza św. za śp. Aleksandra Szczepańskiego;

- we czwartek wspomnienie św. Brunona Bonifacego - Msza św. w Sitnie o 17.00 za śp. Aleksandra Szczepańskiego;

- w piątek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta – Msza św. za śp. Aleksandra Szczepańskiego;

- w sobotę Msza św. za śp. Aleksandra Szczepańskiego o 9.00.

4.   W przyszłą niedzielę (15 lipca) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za Bronisławę Mastalerz z okazji 70 rocznicy urodzin; o 10.30 (w Sitnie) za śp. Aleksandra Szczepańskiego, a o 12.00 za śp. Zofię Rupenthal w 31 rocznicę śmierci.

5.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich w Szczecinie zapraszają do modlitwy i oddania hołdu ofiarom rzezi na Wołyniu i Kresach Wschodnich w 75. rocznicę tego ludobójstwa. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się 11 lipca br. w Szczecinie. Rozpoczęcie uroczystości nastąpi o godz. 16.00 na Cmentarzu Centralnym przy Krzyżu Wołyńskim, a o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej.