IX niedziela zwykła

1.   Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA. Ofiary składane po mszy św. do puszek przeznaczone są na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

2.   Prenumeratorów zapraszam po odbiór nowego numeru miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka.

3.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. w intencji śp. Czesława Liszki o 18.00;

- we wtorek wspomnienie św. Bonifacego – Msza św. w intencji Parafian o 18.00;

- we środę Msza św. w intencji śp. Bronisławy Kulpy w 30 dniu po pogrzebie o 18.00;

- we czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała - Msza św. w intencji Fundatorów Kościoła, nabożeństwo czerwcowe, procesja i poświęcenie wianków w Sitnie o 17.00, w Troszynie o 18.00;

- w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa - Msza św. w Sitnie o 17.00, w Troszynie o 18.00 za Jonasza i Gabrysię o łaskę Bożego Błogosławieństwa; ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;

- w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP - Msza św. za śp. Antoninę i Stanisława Brodzińskich o 9.00.

4.   Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc w dni powszednie 18.00, w soboty o 9.00, w niedzielę po mszy św. południowej.

5.   W przyszłą niedzielę (10 czerwca) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Teresę w 13 rocznicę śmierci, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Jana Lewandowskiego, a o 12.00 za śp. Marię i Mirosława Kowalskich.

6.   W drugą niedzielę miesiąca na wszystkich mszach św. zbierana kolekta przeznaczona jest na remont dachu (w Troszynie) i malowanie kościoła (w Sitnie).

7.   W przyszłym roku zaprosimy do naszej parafii Ks. Biskupa, aby udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej naszej młodzieży. Zainteresowanych wraz z Rodzicami zapraszam na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę o 12.00.

8.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, za składane życzenia oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!