Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. za śp. Janinę;

- we wtorek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej – Msza św. za śp. Janinę wyjątkowo o 9.00. Tego dnia w parafii w Warnicach i w Mieszkowicach młodzież także z naszej parafii otrzyma z rąk JE Ks. Biskupa Mariana Błażeja Sakrament Dojrzałości Chrześcijańskiej – zapraszamy do udziału w uroczystości;

- we środę Msza św. w intencji śp. Janiny;

- we czwartek (31 maja) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; proszę o przygotowanie czterech ołtarzy przy drodze wokół kościoła. Msza św. w intencji wszystkich Parafian w Sitnie o 10.00, a w Troszynie o 13.00. Po Mszy św. procesja. Do sypania kwiatów zapraszam wszystkie dziewczynki, chłopców proszę zaopatrzyć w dzwonki. Proszę o udekorowanie naszych posesji i okien odpowiednimi emblematami religijnymi;

- w piątek wspomnienie św. Justyna; z racji pierwszego piątku miesiąca Msza wotywna o NSPJ w Sitnie o godz. 17.00 a w Troszynie o godz. 18.00. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godziny 9.00;

- w sobotę Msza św. za śp. Czesława Liszkę o 9.00.

2.   W następną niedzielę (3 czerwca) po raz jedenasty przeżywać będziemy ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA, a modlić się będziemy wraz z Różą św. Maksymiliana za śp. Bronisławę  Kulpa (9.00), wraz z Różą Królowej Korony Polskiej w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa, którzy podejmują trud praktykowania pierwszych piątków miesiąca, aby wytrwali w swoim postanowieniu (10.30 w Sitnie) a także za Agatę i Daniela z okazji 15 rocznicy ślubu (12.00). Po Mszy św. zbiórka do puszek na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, nabożeństwo z aktem zawierzenia Opatrzności Bożej naszej Ojczyzny oraz procesja wokół kościoła. Do sypania kwiatów zapraszam wszystkie dziewczynki, chłopców proszę zaopatrzyć w głośne dzwonki.

3.   W imieniu Organizatorów zapraszam wszystkich chętnych do udziału w XIV Rowerowej Pielgrzymce z Mieszkowic do Częstochowy w dniach od 1 do 8 lipca. Zapisy w piątek (8 lipca) o 17.00 w Mieszkowickim Domu Kultury (ul. Kościuszki 48).

4.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!