Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1.   Radując się z uroczystości I Komunii Świętej pragnę podziękować Rodzicom dzieci komunijnych za ufundowanie nowej podstawy pod krzyż procesyjny (w Troszynie) ornat maryjny, patenę kielichową i Agendę Liturgiczną (w Sitnie).

2.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Uroczystość NMP Matki Kościoła, Patronki naszej Diecezji - Msza św. za śp. Janinę;

- we wtorek wspomnienie św. Rity z Cascii – Msza św. za śp. Ryszarda Rupar;

- we środę Msza św. w intencji śp. Janiny;

- we czwartek wyjątkowo nie będzie nabożeństwa w naszej parafii;

- w piątek Msza św. za śp. Janinę;

- w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza - Msza św. za śp. Janinę.

3.   Chętnych, którzy chcieliby się zaangażować w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało zapraszam na spotkanie w poniedziałek (21 maja) na godzinę 19.00 do świetlicy wiejskiej.

4.   W Sitnie będą w tym tygodniu zbierane ofiary na dekorację i kwiaty na Boże Ciało. Proszę o życzliwe przyjęcie wolontariuszy.

5.   W niedzielę 27 maja przeżywać będziemy Rocznicę I Komunii Świętej. Zainteresowanych zapraszam na spotkanie organizacyjne we środę o 19.00.

6.   W następną niedzielę (27 maja) przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a modlić się będziemy za śp. Franciszkę Kiełbasę w 2 rocznicę śmierci, Józefa Kiełbasę, za zmarłych Rodziców i Teściów (o 9.00), za śp. Janinę i Jerzego Zapolskich (o 10.30 w Sitnie) za śp. Janinę (o 12.00).

7.   W imieniu Organizatorów zapraszam wszystkich chętnych do udziału w XIX Pieszej Pielgrzymce z Mieszkowic do Sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach w intencji: o trzeźwość w naszych rodzinach i ojczyźnie. Początek w  sobotę (26 maja) o godzinie 7.45 przy kościele Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach.

8.    Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!