Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.   W drugą niedzielę miesiąca na wszystkich mszach św. jest zbierana kolekta przeznaczona na remont dachu (w Troszynie) i malowanie kościoła (w Sitnie).

2.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek święto św. Macieja Apostoła - Msza św. za śp. Pawła;

- we środę święto św. Andrzeja Boboli – dzień imienin ks. abpa Andrzeja Dzięgi,  Metropolity Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej - Msza św. w intencji śp. Janiny;

- we czwartek nabożeństwo majowe i Msza św. za śp. Janinę w Sitnie o 17.00;

- w piątek rocznica urodzin św. Jana Pawła II - Msza św. za śp. Janinę;

- w sobotę Msza św. za śp. Janinę o 9.00, tego dnia przypada 30 rocznica śmierci ks. Prałata Augustyna Nowotarskiego – pamiętajmy o zmarłym kapłanie w naszych modlitwach.

3.   Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc w dni powszednie 18.00, w soboty o 9.00, w niedzielę po mszy św. południowej.

4.   Rodziców, Rodziców Chrzestnych, Rodzeństwo oraz dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam na spowiedź św. w sobotę (19 maja) o godzinie 18.00 w Troszynie.

5.   W przyszłą niedzielę (20 maja) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Janinę, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Władysława, Zytę i Mariana, o 12.00 w intencji Dzieci Przystępujących do I Komunii Świętej.

6.   W imieniu Organizatorów zapraszam wszystkich chętnych do udziału w XIX Pieszej Pielgrzymce z Mieszkowic do Sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach w intencji: o trzeźwość w naszych rodzinach i ojczyźnie. Początek w  sobotę (26 maja) o godzinie 7.45 przy kościele Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach.

7.   W przyszłym roku zaprosimy do naszej parafii Ks. Biskupa, aby udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej naszej młodzieży. W zakrystii można pobrać odpowiedni formularz zgłoszeniowy.

8.    Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!