VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość, oraz za wpłatę na fundusz kwiatowy p. Halinie Pych, p. Ewie Roszak i p.p. Puklickim.

2.   Wyjazd na Mszę św. i Różańcową Drogę Pokutną do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach dziś o 14.00 z Troszyna i o 14.10 z Sitna. Jest jeszcze jedno wolne miejsce.

3.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. w intencji Ofiarodawcy;

- we wtorek Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski – Msza św. w intencji Parafian o 18.00, a wcześniej o 14.00 Msza św. pogrzebowa za śp. Bronisławę Kulpę;

- we środę nabożeństwo majowe i Msza św. w intencjach próśb i podziękowań składanych na nowennie;

- we czwartek nabożeństwo majowe i Msza św. za śp. Henryka Chełminiak w Sitnie o 17.00;

- w piątek rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego - Msza św. o łaskę wiary dla dzieci;

- w sobotę Msza św. wotywna ku czci św. Jana Pawła II o 9.00.

4.   Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc w dni powszednie 18.00, w soboty o 9.00, w niedzielę po mszy św. południowej.

5.   W przyszłą niedzielę (13 maja) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Zofię i Stanisława Kobos, o 10.30 (w Sitnie) za zmarłych z rodziny Stawujak.

6.   W drugą niedzielę miesiąca na wszystkich mszach św. zbierana kolekta przeznaczona jest na remont dachu (w Troszynie) i malowanie kościoła (w Sitnie).

7.   W przyszłym roku zaprosimy do naszej parafii Ks. Biskupa, aby udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej naszej młodzieży. Do tej pory chęć przyjęcia sakramentu bierzmowania wyraziło 5 osób z klasy VII. W zakrystii można pobrać odpowiedni formularz zgłoszeniowy.

8.    Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!