V NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.   Dziękuję wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w całodobową modlitwę wstawienniczą w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Przez całą dobę przewinęło się ponad 50 osób, wśród których byli także mieszkańcy Sitna. Za obecność, trud modlitwy, zwłaszcza nocnej, z serca płynące BÓG ZAPŁAĆ!

2.   Dziękuję p. Miłoszowi Filip i p. Mateuszowi Kucharczyk za wykonanie barierek ochronnych przy oknach na chórze. A p. Marianowi ze Szczecina za ufundowanie i zainstalowanie bezprzewodowego systemu nagłośnienia i monitoringu w naszym kościele.

3.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość, a zwłaszcza p. Elżbiecie Kasprowskiej.

4.   We środę (2 maja) przypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Zwłaszcza w roku Jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wypada, by tego dnia wywiesić na swojej posesji flagę narodową.

5.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. za śp. Tadeusza Bazan;

- we wtorek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika - Msza św. w intencji Fundatorów naszego kościoła o 12.00;

- we środę wspomnienie św. Atanazego – Msza św. o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Marii, Władysława i całej Rodziny;

- we czwartek Uroczystość NMP Królowej Polski - msze święte jak w każdą niedzielę: o 9.00 w intencji Marii, Zofii, Jeremiego i Łucji, o 10.30 w Sitnie za śp. Jana, Franciszka, Wacława, Józefę i Wawrzyńca Gawarskich, o 12.00 za śp. Marię i Antoniego Grygorcewicz i za zmarłe Rodzeństwo;

- w pierwszy piątek miesiąca Msza św. wotywna o NSPJ w Sitnie o godz. 17.00 w intencji dzieci przystępujących do I Komunii Świętej (intencja Żywego Różańca) a w Troszynie o godz. 18.00 w intencji naszej Ojczyzny (intencja Róży św. Maksymiliana). Po Mszy św. nabożeństwo majowe. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godziny 9.00;

- w sobotę Msza św. za śp. Salomeę i Jana Angrys o 9.00.

6.   Nabożeństwa majowe przez cały miesiąc w dni powszednie 18.00, w niedzielę i uroczystości po mszy św. południowej.

7.   W przyszłą niedzielę (6 maja) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy wraz z Różą św. Faustyny w intencji, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Zytę Woźniak.

8.    W imieniu Księdza Kustosza Bogdana Przybysza zapraszam wszystkich chętnych na Mszę św. i Różańcową Drogę Pokutną do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Wyjazd z Troszyna w pierwszą niedzielę miesiąca (6 maja) o 14.00. Zapisy w zakrystii.

9.   W przyszłym roku zaprosimy do naszej parafii Ks. Biskupa, aby udzielił sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej naszej młodzieży. Do tej pory chęć przyjęcia sakramentu bierzmowania wyraziło 5 osób z klasy VII. W zakrystii można pobrać odpowiedni formularz zgłoszeniowy.

10.  Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!