Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.   Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym.”

 

2.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski - Msza św. w Sitnie o 17.00 za śp. Jadwigę, Józefa, Jerzego i Andrzeja Bauer, w Troszynie o 18.00 za śp. Czesława Mikuckiego i za zmarłych z Rodziny Mikuckich;

- we wtorek Msza św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o 18.00;

- we środę święto św. Marka Ewangelisty - Msza św. za śp. Krzysztofa Dąbrowskiego o 17.00, po Mszy św. nabożeństwo na zakończenie adoracji w intencji powołań;

- we czwartek Msza św. w intencji przebłagalnej za popełnione grzechy w Sitnie o 17.00;

- w piątek Msza św. w intencji przebłagalnej za popełnione grzechy o 18.00;

- w sobotę Msza św. w intencji przebłagalnej za popełnione grzechy o 9.00.

 

3.   Rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. zapraszam na spotkanie organizacyjne w środę o 18.00.

 

4.   W przyszłą niedzielę (29 kwietnia) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy w intencji Jacka z okazji 18 urodzin, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Janinę i Jerzego Zapolskich, zaś o 12.00 w intencji Marii Kędzierskiej z okazji 88 rocznicy urodzin.

 

5.   W trwającym roku św. Stanisława Kostki, który przypomina nam młodego człowieka, rozeznającego powołanie podejmujemy wezwanie Chrystusa do szczególnej modlitwy o powołania. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2). Odpowiedzią na to zaproszenie jest całodobowa modlitwa wstawiennicza i post w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Adoracja rozpoczyna się w każdej parafii naszej diecezji o godz. 18.00 i trwa do godz. 18.00 następnego dnia. Już w tym tygodniu modlitewne adoracje będą miały miejsce w naszym dekanacie: 

- w niedzielę w parafii MB Częstochowskiej w Czelinie;

- w poniedziałek w parafii Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach;

- we wtorek (24 kwietnia) w naszej parafii;

- we środę w parafii św. Józefa w Warnicach;

- we czwartek w parafii Chrystusa Króla w Witnicy;

- w piątek w parafii Narodzenia NMP w Zielinie;

- od soboty dekanat Cedynia.

Przed obrazem MB Nieustającej Pomocy będziemy mogli wpisać się na odpowiednią, wybraną przez nas godzinę czuwania. Zachęcam do licznego udziału wszystkich Parafian w ważnej dla naszej diecezji modlitwie.

 

 

ks. Paweł Nowotarski

proboszcz