III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.   Dziękuję p. Agnieszce Synaszko i p. Teresie Baranieckiej za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejsze święto. Następny dyżur sprzątania kościoła dopiero za dwa tygodnie tj. 28 kwietnia.

2.   Kończymy dziś 74 Tydzień Miłosierdzia w tym roku obchodzony pod hasłem DUCH ŚWIĘTY PRZYNAGLA NAS. Po nabożeństwie można złożyć swoją ofiarę na potrzeby CARITAS.

3.   Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy X Tydzień Biblijny pod hasłem "Weźmijcie Pismo Święte". Niech w tym szczególnym czasie Pismo Święte częściej gości w naszych dłoniach!

4.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. w intencji przebłagalnej za popełnione grzechy o 18.00;

- we wtorek Msza św. w intencji przebłagalnej za popełnione grzechy o 18.00;

- we środę Msza św. w intencji przebłagalnej za popełnione grzechy o 18.00;

- we czwartek Msza św. w intencji przebłagalnej za popełnione grzechy w Sitnie o 10.00;

- w piątek Msza św. w intencji przebłagalnej za popełnione grzechy o 18.00;

- w sobotę Msza św. w intencji przebłagalnej za popełnione grzechy o 9.00.

5.   W przyszłą niedzielę (22 kwietnia) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Edwarda Zachwieję i za zmarłych Rodziców, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Jana Potasznik w 11 rocznicę śmierci, zaś o 12.00 w intencji Bartłomieja z okazji 18 rocznicy urodzin.

6.    W trwającym roku św. Stanisława Kostki, który przypomina nam młodego człowieka, rozeznającego powołanie podejmujemy wezwanie Chrystusa do szczególnej modlitwy o powołania. „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2). Odpowiedzią na to zaproszenie jest całodobowa modlitwa wstawiennicza i post w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Adoracja rozpoczyna się w każdej parafii naszej diecezji o godz. 18.00 i trwa do godz. 18.00 następnego dnia. Już w tym tygodniu modlitewne adoracje będą miały miejsce w naszym dekanacie:

- w sobotę w parafii św. Antoniego w Boleszkowicach,

- w niedzielę w parafii MB Częstochowskiej w Czelinie,

- w poniedziałek w parafii Przemienienia Pańskiego w Mieszkowicach

- we wtorek (24 kwietnia) w naszej parafii

Po nas modlić się będą wierni z parafii w Warnicach, Witnicy i Zielinie. Przed obrazem MB Nieustającej Pomocy będziemy mogli wpisać się na odpowiednią, wybraną przez nas godzinę czuwania. Zachęcam do licznego udziału wszystkich Parafian w ważnej dla naszej diecezji modlitwie.

7.   Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!