Święto Miłosierdzia Bożego

1.   Dziękuję p. Marzenie Siwoń i p. Grażynie Czupryniak za przygotowanie naszego kościoła na dzisiejsze święto.

2.   Gościmy dziś w naszej parafii p. Romana Kempińskiego, autora rymowanych Ewangelii dla dzieci, znanego bardziej jako Romcio-Tomcio. Najnowsza pozycja: Biblijne opowieści Starego Testamentu będzie miała swoją promocję dziś o 16.00 w bibliotece wiejskiej. Zapraszamy zwłaszcza dzieci. W programie kawa dla dorosłych, a dla dzieci konkursy z nagrodami!

3.   Rozpoczynamy dziś 74 Tydzień Miłosierdzia w tym roku obchodzony pod hasłem DUCH ŚWIĘTY PRZYNAGLA NAS, jest to czas refleksji i jeszcze większego zaangażowania się w pomoc ludziom potrzebującym. W następną niedzielę (15 kwietnia) na zakończenie obchodów Tygodnia Miłosierdzia odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na potrzeby CARITAS.

4.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesiona z 25 marca) - Msza św. w Sitnie o 17.00 w intencji śp. Jadwigi, Wandy, Franciszka Panek, w Troszynie z nabożeństwem DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO ZAGROŻONEGO ZAGŁADĄ o 18.00;

- we wtorek na Mszy św. o 18.00 będziemy modlić za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o potrzebne łaski;

- we środę Msza św. za śp. Feliksa Krajewskiego (intencja od Zakładu Pogrzebowego Sługocki) o 18.00;

- we czwartek Msza św. w Sitnie o 17.00;

- w piątek Msza św. wyjątkowo o 9.00 w intencji Parafian;

- w sobotę Msza św. za śp. Krzysztofa o 9.00.

5.    Zapraszam mieszkańców Sitna na spotkanie informacyjne poświęcone planom inwestycji w kościele Najświętszego Zbawiciela w najbliższą sobotę (14 kwietnia) o godzinie 16.00.

6.    W przyszłą niedzielę (15 kwietnia) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Kazimierę i Władysława FILIP, Piotra i Franciszka Żeliszewskich i za zmarłych Rodziców, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Henryka (intencja od Zakładu Pogrzebowego Sługocki), zaś o 12.00 za śp. Stanisławę Jędrzejczyk.

7.   W niedzielę, 15 kwietnia, o godz. 15.00 z Jasnych Błoni w Szczecinie wyruszy Marsz dla Życia pod hasłem: Piękni od poczęcia. Manifestacja w obronie życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie odbędzie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Podczas Mszy Świętej będzie można rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zachęcamy także do uczestnictwa w zbiórce artykułów higienicznych dla niemowląt, które będą zbierane przy pomniku św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach przed rozpoczęciem Marszu. Zebrane artykuły zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Poczerninie.