Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na obchody Triduum Paschalnego, a Rodzicom dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej za przygotowanie Grobu Pańskiego. Państwu Kucharczyk dziękuję za posprzątanie kościoła.

2.   Panu Komendantowi OSP Troszyn i wszystkim Druhom i Druhnom serdecznie dziękuję za oświetlenie i zabezpieczenie Drogi Krzyżowej oraz za wartę honorową przy Grobie Pana Jezusa.

3.   Pragnę wyrazić swoją wdzięczność wobec Pana Organisty, który przez cały Wielki Post był mocno zaangażowany w przygotowanie i przeprowadzenie Rekolekcji, nabożeństw wielkopostnych oraz liturgii Wielkiego Tygodnia. Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza, Lektorom i Kantorom, którzy uświetnili obchody Świętego Triduum Paschalnego. A wszystkim Parafianom za aktywny udział w obchodach Triduum Sacrum, a zwłaszcza za czynne zaangażowanie w czasie Drogi Krzyżowej.

4.   W dniu jutrzejszym (w Poniedziałek Wielkanocny) msze św. jak w każdą niedzielę: o 9.00 w Troszynie za Bronisławę i Stanisława Mastalerz w 50 rocznicę ślubu; o 10.30 w Sitnie za śp. Stanisławę Panek i o 12.00 za śp. Eugeniusza i Konstancję Kijo oraz za zmarłych z rodziny Kijo i Kmito.

5.    Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- we wtorek Msza św. o 18.00;

- we środę Msza św. za śp. Marię Chabasińską o 18.00;

- w pierwszy piątek miesiąca Msza św. w Sitnie o godz. 17.00, w Troszynie o godz. 18.00 w intencji dzieci nienarodzonych (Róża św. Faustyny); okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed nabożeństwem; chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godziny 9.00;

- w sobotę Msza św. za śp. Zofię Feliks o 9.00.

6.    Członków Rady Parafialnej zapraszam w najbliższy piątek (6 IV) na spotkanie do Sali MB Kapłańskiej o 19.00. Zapraszamy też wszystkich zainteresowanych i zatroskanych o inwestycje w naszej parafii.

7.   W przyszłą niedzielę (8 kwietnia) w Święto Miłosierdzia Bożego na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. za zmarłych Marię, Józefa, Mariana Roszka, Mariannę Szulc i za zmarłych z Rodziny, o 10.30 (w Sitnie) o Boże błogosławieństwo dla Rodziny Lewandowskich Czesławy, Zdzisława i Władysława, zaś o 12.00 za śp. Antoniego Dalinkiewicza, za Rodzeństwo i Rodziców oraz za zmarłych z Rodziny Matczak.

8.   W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii p. Romana Kempińskiego, autora rymowanych Ewangelii dla dzieci, znanego bardziej jako Romcio-Tomcio. Po Mszy św. o 9.00 będzie można nabyć bogato ilustrowane książeczki z autorską, indywidualną, rymowaną dedykacją – świetny pomysł na prezent… Cena książek to 10, 20 i 30 zł. Najnowsza pozycja: Biblijne opowieści Starego Testamentu będzie miała swoją promocję w bibliotece wiejskiej tego samego dnia, w niedzielę o 16.00. Zapraszamy zwłaszcza dzieci. W programie kawa dla dorosłych, a dla dzieci konkursy z nagrodami!