Niedziela Palmowa

1.   Dziękuję p. Krystynie Judzińskiej i p. Henryce Dąbrowskiej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość oraz za wpłatę na fundusz kwiatowy. Również p. Janinie Dawidziuk dziękuję za wpłatę na fundusz kwiatowy.

2.    W Środę Popielcową, rozpoczęliśmy Wielki Post. Pamiętajmy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.

3.   W Sitnie będą w tym tygodniu zbierane ofiary na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. Proszę o życzliwe przyjęcie wolontariuszy.

4.   Ze względu na spowiedź w sąsiednich parafiach, msze św. w poniedziałek i wtorek wyjątkowo o 19.00.

5.    W Wielką Środę Msza św. w intencji śp. Feliksa Krajewskiego w 30 dniu po śmierci o 18.00. W czasie nabożeństwa okazja do spowiedzi świętej.

6.   WIELKI  CZWARTEK - PAMIĄTKA USTANOWIENIA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I SAKRAMENTU KAPŁAŃSTWA: Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 w Troszynie w intencji Parafian. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

7.   WIELKI  PIĄTEK – PAMIĄTKA  MĘKI  I  ŚMIERCI  CHRYSTUSA NA  KRZYŻU:  adoracja  Najświętszego  Sakramentu  od  godz.  15.00  do 20.00. O 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego – I dzień Nowenny – zapraszam szczególnie członków Wspólnoty Żywego Różańca. Liturgia Męki Pańskiej w Sitnie o godz. 16.00, w Troszynie o 18.00.  W tym  dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 21.00 zapraszam wszystkich parafian na Drogę Krzyżową z lampionami (świece, znicze, pochodnie). W związku z tym uprzejmie proszę p. Naczelnika OSP Troszyn o pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom nabożeństwa a wszystkich Parafian o czynne włączenie się w to nabożeństwo. W zakrystii można otrzymać jeden z 28 krótkich rozważań do przeczytania.

8.   WIELKA  SOBOTA - poświęcenie pokarmów o godz. 10.00 w Troszynie, o 11.00 w Sitnie i o 12.00 ponownie w Troszynie. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 15.00 do 20.00. O 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego – II dzień Nowenny – zapraszam szczególnie członków Wspólnoty Żywego Różańca.

9.   Liturgia WIGILII PASCHALNEJ – w Sitnie o 17.00, w Troszynie o 20.00. Liturgię rozpoczynamy przy ogniu rozpalonym przed wejściem do kościoła.

10.   W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (1 kwietnia) modlić się będziemy na Mszy św.  REZUREKCYJNEJ  wraz z Różą św. Maksymiliana w intencji Parafian (6.30 w Troszynie), wraz z Różą Królowej Korony Polskiej w intencji naszej Ojczyzny (8.00 w Sitnie) oraz za śp. Antoniego Kołodziejczyk w 14 rocznicę śmierci, śp. Annę i Wojciecha Kołodziejczyk, śp. Stanisławę i Franciszka Kozłowskich (12.00 w Troszynie).

11.   W poniedziałek w oktawie Wielkanocy (2 kwietnia) Msze św. jak w każdą niedzielę: o 9.00 w Troszynie za Bronisławę i Stanisława Mastalerz w 50 rocznicę ślubu; o 10.30 w Sitnie za śp. Stanisławę Panek i o 12.00 za śp. Eugeniusza i Konstancję Kijo oraz za zmarłych z rodziny Kijo i Kmito. Tego dnia ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz WT US.

12.   Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii zwłaszcza za dzisiejsze datki na kwiaty do Bożego Grobu oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!