IV niedziela Wielkiego Postu

1.   Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w wielkopostne ćwiczenia rekolekcyjne prowadzone w tym roku przez ks. kan. Macieja Szmuca. Dziękuję zwłaszcza przedstawicielom Sitna, którzy przybyli do Troszyna na zakończenie rekolekcji.

2.    Dziękuję państwu Maks i Prostak za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość.

3.   W Środę Popielcową, rozpoczęliśmy Wielki Post. Pamiętajmy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.

4.    Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. gregoriańska za śp. Czesława Trzaskowskiego o 18.00;

- we wtorek wyjątkowo ze względu na rekolekcje w Boleszkowicach Msza św. gregoriańska za śp. Czesława Trzaskowskiego o 12.00;

- we środę Msza św. gregoriańska za śp. Czesława Trzaskowskiego o 18.00;

- we czwartek Msza św. gregoriańska (ostatnia) w Sitnie o 18.00 za śp. Czesława;

- w piątek multimedialna Droga Krzyżowa przygotowana przez młodzież i Msza św. za śp. Genowefę Godyń w Troszynie o 18.00, w Sitnie wyjątkowo w tym tygodniu nie będzie Drogi Krzyżowej;

- w sobotę Msza św. o potrzebne łaski dla s. Zofii o 9.00.

5.   Prenumeratorów miesięcznika Wiara, Patriotyzm i Sztuka zapraszam po odbiór marcowego numeru czasopisma do zakrystii.

6.   W następną niedzielę (18 marca) modlić się będziemy za śp. Stanisława w 19 r. śm. oraz za śp. Waldemara Snopek (9.00), za śp. Ludwika, Stanisława, Władysława i Kazimierę (10.30 w Sitnie) oraz za Lucynę i Tomasza z okazji 50 rocznicy urodzin (12.00). Po Mszy św. południowej nabożeństwo Gorzkich Żali.