I niedziela Wielkiego Postu

1.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Danucie Godyń i p. Reginie Filip.

2.    W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Pamiętajmy, że chrześcijanie wszystkich obrządków w Wielkim Poście nie urządzają i nie uczestniczą w zabawach tanecznych.

3.    W zakrystii można odebrać zamówiony numer miesięcznika WIARA, PATRIOTYZM i SZTUKA.

4.      We wtorek zapraszam Rodziców Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej na spotkanie, które odbędzie się o godz. 18.30 w Sali MB Kapłańskiej na plebanii.

5.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. gregoriańska za śp. Czesława Trzaskowskiego o 17.00;

- we wtorek Msza św. gregoriańska za śp. Czesława Trzaskowskiego o 17.00;

- we środę Msza św. gregoriańska za śp. Czesława Trzaskowskiego o 17.00;

- we czwartek święto Katedry Świętego Piotra - Msza św. w Sitnie o 17.00 za śp. Czesława Trzaskowskiego;

- w piątek Droga Krzyżowa i Msza św. gregoriańska za śp. Czesława Trzaskowskiego w Troszynie o 17.00, w Sitnie Droga Krzyżowa o 19.00;

- w sobotę Msza św. za śp. Czesława Trzaskowskiego o 9.00.

6.   W piątek nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w Troszynie o 17.00, w Sitnie o 19.00.

7.  W następną niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Prowadzić je będzie ks. Maciej Szmuc – Dyrektor CARITAS DIECEZJI SZCZECIŃSKO-KAMIEŃSKIEJ. Nauki Rekolekcyjne od poniedziałku do środy w Sitnie o 17.00, w Troszynie o 18.00. Ogarnijmy ks. Dyrektora naszą modlitwą upraszając Darów Ducha Świętego.

8.    W następną niedzielę (25 lutego) modlić się będziemy za śp. Czesława Trzaskowskiego (9.00), za śp. Janinę Liszczyk w 4 rocznicę śmierci (10.30 w Sitnie), oraz za Leona z okazji 1 rocznicy urodzin (12.00). Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o 17.00. Po nabożeństwie spotkanie członków Parafialnego Zespołu CARITAS z o. Rekolekcjonistą w Sali MB Kapłańskiej na plebanii.

9.    II Niedziela Wielkiego Postu (25 lutego) to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Uczniowie – misjonarze w mocy Ducha Świętego. Po mszach św. członkowie Rady Duszpasterskiej przeprowadzą zbiórkę do puszek na pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom.

10.   Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!