VI niedziela zwykła

1.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Annie Glinkowskiej i p. Anecie Haniszewskiej. Dziękuję także za wpłatę na fundusz kwiatowy.

2.    Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. za śp. Genowefę Godyń w 30 dniu po pogrzebie (intencja od uczestników pogrzebu) o godzinie 17.00;

- we wtorek Msza św. gregoriańska za śp. Czesława Trzaskowskiego o 17.00;

- we czwartek Msza św. w Sitnie o 18.00 za śp. Czesława Trzaskowskiego;

- w piątek Msza św. za śp. Czesława Trzaskowskiego o 17.00;

- w sobotę Msza św. za śp. Czesława Trzaskowskiego o 9.00.

3.   W Środę Popielcową (14 lutego) rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Troszynie o 17.00, w Sitnie o 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, który jest szczególnym sposobem udziału w tajemnicy Męki Chrystusa. Do zachowania postu zobowiązani są wierni między 18. a 60. rokiem życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy ukończyli 14. rok życia zobowiązani są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku i oczywiście także w Środę Popielcową.

4.   W piątek nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w Troszynie o 17.00, w Sitnie o 18.00.

5.  Nabożeństwa GORZKICH ŻALI w każdą niedzielę po mszy św. południowej.

4.    W następną niedzielę (18 lutego) modlić się będziemy za Agatę z okazji 18 rocznicy urodzin (9.00), za śp. Czesława Trzaskowskiego (10.30 w Sitnie), oraz za śp. Franciszka Święcichowskiego w 90 dniu po pogrzebie.

5.   Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!