Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

1.   Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Janinie Banaszak i p. Helenie Bogusz. Dziękuję za wpłatę na fundusz kwiatowy p. Albinie Gaweł.

2.   W poniedziałek (1 Stycznia) obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Na Mszy św. w Sitnie (o 10.30) będziemy modlić się wraz ze Wspólnotą Żywego Różańca o dar pokoju na świecie, zgodę w naszej Ojczyźnie i wzajemną życzliwość w naszej parafii; w Troszynie (o12.00) modlimy się z Różą św. Maksymiliana i św. s. Faustyny w intencji ofiarodawców nowych figurek do szopki bożonarodzeniowej. Nie będzie Mszy św. o godzinie 9.00!

3.   W związku z wizytą kolędową nastąpi zmiana godziny odprawianej Mszy świętej w dzień powszedni. Na wspólną modlitwę zapraszam codziennie o godzinie 16.00 z wyjątkiem soboty – 9.00.

4.    W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia obchodzimy:

- we wtorek wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – pierwsza Msza św. gregoriańska za śp. Stanisława Opałek;

- we środę Msza św. gregoriańska za śp. Stanisława;

- we czwartek Msza św. gregoriańska w Sitnie o 10.00 za śp. Stanisława;

- w pierwszy piątek Msza św. w Sitnie o 10.00 za śp. Stanisława, w Troszynie o 16.00 o Boże błogosławieństwo dla Ferdynanda z okazji 80 rocznicy urodzin, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej pół godziny przed nabożeństwem;

- w sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego; na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy się modlić za śp. Tadeusza i za zmarłych Rodziców, o 10.30 (w Sitnie) za Sylwię i Szczepana Kaczyńskich z okazji 21 rocznicy ślubu, zaś o 12.00 Msza św. gregoriańska za śp. Stanisława. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie kredy, kadzidła i wody.

5.    Sołectwo Troszyn oraz Stowarzyszenie RAZEM zapraszają na wspólne kolędowanie do świetlicy wiejskiej na godzinę 16.00. Nasze spotkanie rozpoczniemy w kościele przy szopce. Zapraszamy gorąco wszystkich chętnych! Mile widziane własne wypieki.

5.   W następną niedzielę (7 stycznia) Święto Chrztu Pańskiego, na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Janinę i Romana Kędzierskich; o 10.30 w Sitnie w intencji śp. Mariana Woźniak w 15 rocznicę śmierci, za śp. Zytę i Władysława Woźniak, zaś o 12.00 za śp. Stanisława.

6.   Zapraszamy młodzież Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej na darmowe rekolekcje organizowane w okresie szkolnych ferii zimowych. Są jeszcze wolne miejsca dla młodzieży ponadgimnazjalnej na turnusach w Trzęsaczu, Myśliborzu i Szczecinie. Więcej informacji pod adresem: www.ichtis.info

7.   Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!