IV niedziela adwentu

1.  Dziękuję Parafialnemu Zespołowi CARITAS za pomoc w rozprowadzaniu świec wigilijnych i kartek świątecznych, a wszystkim parafianom za finansową i rzeczową pomoc udzieloną potrzebującym.

2.   Z Betlejem, z Groty Narodzenia Chrystusa, każdego roku skauci przynoszą ogień symbolizujący pokój i dobro. Zapoczątkowany zwyczaj przez skautów austriackich podjął Związek Harcerstwa Polskiego i od 1991 roku BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU dociera na polskie stoły wigilijne. Ogień z Betlejem dzięki pomocy Druhów z OSP TROSZYN jest dziś dostępny także w naszym kościele. Po nabożeństwie można podejść do Druhów z OSP i odpalić swój lampion. Niech ten płomień rozświetli wigilijny wieczór w naszych domach.

3.   Przypominam, że dziś nie będzie już Mszy św. o 12.00. Msza św. pasterska o godzinie 22.00 w Sitnie w intencji parafian oraz o 24.00 w Troszynie w intencji śp. Andrzeja Kucharczyk, Władysława i Włodzimierza Florkowskiego.

4.   Podczas dni świątecznych odprawiamy wszystkie Msze św. według porządku niedzielnego:

-   w poniedziałek (25 XII) o godz. 9.00 w intencji parafian, o 10.30 w Sitnie o Boże błogosławieństwo dla rodziny Leszka, Lidii, Karola i Macieja oraz o 12.00 w intencji ks. Proboszcza.

-   we wtorek (26 XII) o godz. 9.00 w intencji dziękczynnej za otrzymane łaski, o 10.30 w Sitnie o Boże błogosławieństwo dla rodziny Zbigniewa, Haliny, Rafała, Michała i Eweliny, zaś o 12.00 Msza św. dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny, o Opatrzność Bożą na dalsze lata życia osobistego, rodzinnego i małżeńskiego.

5.   Taca w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Katolicki i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

6.   Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- we środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty – Msza św. o 17.00;

- we czwartek święto świętych Młodzianków Męczenników – Msza św. w Sitnie o 10.00, w Troszynie o 17.00;

- w piątek i sobotę oktawa Bożego Narodzenia – Msza św. o 9.00 za śp. Teklę.

7.   W następną niedzielę (31 grudnia) święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Anielę, Stefana, Serafinę i Henryka oraz za zmarłych z rodziny, o 10.30 w Sitnie w intencji parafian oraz o 12.00 dziękczynna za miniony rok.

8.  Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro – z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

PLAN  WIZYTY  KOLĘDOWEJ

Czwartek  (28 grudnia) – Sitno po stronie boiska (od godziny 11.00).

Piątek  (29 grudnia) – Sitno „NA ROZDROŻU” (od godziny 10.00)

Sobota  (30 grudnia) – Sitno po stronie kościoła (od godziny 10.00)

Kolęda jest to przede wszystkim spotkanie modlitewne. Przed wizytą duszpasterską dobrze jest przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż i świece, wodę święconą oraz kropidło, zeszyt od religii (w przypadku dzieci i młodzieży szkolnej).