III niedziela adwentu

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Karolinie i Dorocie Rybak oraz p. Wioletcie Czaja.

2.  W dniu dzisiejszym możemy włączyć się w dzieło Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która od tygodnia prowadzona jest przed kościołami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii. W podziękowaniu proszę przyjąć książkę opowiadającą o prześladowaniach chrześcijan na całym świecie.

3.    Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza roratnia za śp. Teklę o 18.00;

- we wtorek Msza roratnia za śp. Władysława o 18.00;

- we środę zakończenie rorat dla dzieci - Msza św. za śp. ks. Juliana o 18.00, od 17.30 do 18.30 okazja do spowiedzi św. przedświątecznej – przyjadą księża z dekanatu; szczególnie gorąco zapraszam dzieci z lampionami;

- we czwartek Msza św. w Sitnie o 18.00 w intencji parafian;

- w piątek oraz w sobotę Msza św. za śp. Wiktorię wyjątkowo o 9.00 rano i wyjątkowo w Sali Matki Bożej Kapłańskiej na plebani – NIE W KOŚCIELE! W sobotę rano proszę wszystkich Rodziców Dzieci I Komunijnych o pomoc w przygotowaniu szopki na święta. Proszę aby sprzątanie kościoła odbyło się w sobotni wieczór, najlepiej w uzgodnieniu z Rodzicami Dzieci I Komunijnych.

4.    W przyszłą niedzielę (24 grudnia) wigilia Narodzenia Pańskiego. Zachowajmy tradycję i zwyczaje polskie podczas wieczerzy wigilijnej. Ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia w Polsce, Konferencja Episkopatu Polski zachęca zgodnie z postanowieniami  II  Polskiego Synodu Plenarnego, do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Msza św. o 9.00 za śp. Stanisława i Katarzynę Kruszyńskich w rocznicę śmierci, o 10.30 (w Sitnie) za śp. Mariannę Potasznik w 17 rocznicę śmierci. Nie będzie Mszy św. południowej! Msza św. pasterska o godzinie 22.00 w Sitnie w intencji wszystkich parafian oraz o 24.00 w Troszynie w intencji śp. Andrzeja Kucharczyk, Władysława i Włodzimierza Florkowskiego.

5.   Z Betlejem, z Groty Narodzenia Chrystusa, każdego roku skauci przynoszą ogień symbolizujący pokój i dobro. Zapoczątkowany zwyczaj przez skautów austriackich podjął Związek Harcerstwa Polskiego i od 1991 roku BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU dociera na polskie stoły wigilijne. Poświęcony Ogień z Betlejem dzięki pomocy Druhów z OSP TROSZYN będzie dostępny także w naszym kościele w przyszłą niedzielę po porannym nabożeństwie. Wszystkich chętnych proszę o przyniesienie do kościoła lampionu lub odpowiedniego znicza, w którym będziemy mogli przenieść ŚWIĘTY OGIEŃ do naszych domów.