Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
Uroczystość Chrystusa Króla

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Iwonie Grymuza i p. Katarzynie Jędrzejczyk. Dziękuję   Naczelnikowi OSP Troszyn p. Jerzemu Trzepióra za przygotowanie „zaduszek strażackich” a pocztom sztandarowym i wszystkim obecnym z serca dziękuję za wspólną modlitwę za zmarłych strażaków.

 

2.    Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące o 17.00;

- we wtorek Msza św. za śp. Zofię, Katarzynę i Stanisława o 17.00;

- we środę Msza św. za zmarłych parafian o 17.00;

- we czwartek święto św. Andrzeja Apostoła – Msza św. w Sitnie o 18.00 za śp. Danutę, Józefa i zmarłych z rodziny;

- w pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna o NSPJ w Troszynie o godz. 17.00 w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Kom. a w Sitnie o 18.00; okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed nabożeństwem; chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godziny 9.00;

- w sobotę wspomnienie św. Rafała Chylińskiego – Msza św. o dar mądrości i łaskę przemiany serca o 9.00.

 

3.   W następną niedzielę (3 grudnia) rozpoczynamy w Kościele Adwent, który jest radosnym czasem oczekiwania na przyjście Pana, na święta Bożego Narodzenia oraz na Paruzję - drugie przyjście Chrystusa na końcu czasów. W I Niedzielę Adwentu zostaną uroczyście poświęcone opłatki na stół wigilijny. W czasie adwentu tradycyjnie odprawiane będą roraty. 

 

4.    W przyszłą niedzielę (3 grudnia) śpiewać będziemy Godzinki ku czci NMP o 8.45, na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy wraz z Różą św. s. Faustyny o  przebłaganie za grzechy przeciwko życiu nienarodzonych, o 10.30 Msza św. w Sitnie za zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii, o 12.00 Msza św. za śp. Henrykę i Stanisława Leśniak. 

 

5.     Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii, zwłaszcza za złożone ofiary, dzięki którym udało się zakupić komplet figurek do szopki: Bóg zapłać!

 

ks. Paweł Nowotarski

proboszcz