XXXI niedziela zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Elżbiecie Lisowskiej i p.p. Mazurek.

2.    Jesienią tego roku rozpoczęła się druga edycja akcji zatytułowanej „Podaruj mi trochę światła” mająca na celu pomoc okulistyczną dzieciom i dorosłym dotkniętym wadami wzroku w krajach misyjnych. Jest to wielka szansa by prostymi metodami, również stosunkowo niskim nakładem środków, pomóc ubogim i potrzebującym w kraju, w którym od dawna poprzez polskich misjonarzy głosimy nadzieję, pokój i dobro. Okulary, których już nie używamy, a są jeszcze w dobrym stanie można przynieść w tym tygodniu do zakrystii.

3.    Od dnia 2 listopada aż do marca przyszłego roku wieczorne Msze św. w Troszynie w dni powszednie będą odprawiane o godz. 17.00 zaś w Sitnie o 18.00.

4.     Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek Msza św. za zmarłych z rodziny Nuckowskich, Ekiertów i Widelaków o 17.00;

- we wtorek Msza św. za śp. Anielę i Bronisława wyjątkowo o 9.00;

- we środę Msza św. za śp. Ewę Prostak (int. od Z.P. WALKOWIAK) o 17.00;

- we czwartek święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej - Msza św. za śp. Zytę Woźniak w Sitnie o 18.00;

- w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego – Msza św. za śp. Rozalię Glubiak w 6 rocznicę śmierci i śp. Stefana Glubiak o 17.00;

- w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours – Narodowe Święto Niepodległości - Msza św. w intencji śp. Stefana i Marię Leja o 10.30 w Sitnie, zaś w Troszynie tylko o 12.00 w intencji naszej Ojczyzny.

5.   Nabożeństwa wypominkowe przez cały listopad codziennie po Mszy świętej. W poniedziałki wyczytywane będą kartki z numerami od 1 do 30, we wtorki od 31 do 60, we środy od 61 do 90, w piątki od 91 do 120, w soboty pozostałe kartki (bez numerów).

6.   W przyszłą niedzielę (12 listopada) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Marię, Józefa, Mariana Roszak, Mariannę Szulc i za zmarłych z Rodziny, o 10.30 w Sitnie modlić się będziemy za zmarłych z Rodziny Wilków, Krawców i Fornali, zaś o 12.00 za śp. Tadeusza. Na nabożeństwie wypominkowym modlić się będziemy za zmarłych z rodzin dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.

7.    Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!