XXVIII niedziela zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Edycie Sekuła, p. Żanecie Prostak.

2.    W ostatni piątek (13 października) w setną rocznicę zakończenia objawień Matki Bożej w Fatimie Uroczystą Mszą św. koncelebrowaną zakończyliśmy obchody Roku Maryjnego w naszej Parafii. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy wytrwali w praktykowaniu Pierwszych Sobót Miesiąca, którzy wzięli udział w akcji Różaniec do Granic oraz tym wszystkim, którzy ufundowali obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sposób szczególny dziękuję p. Krzysztofowi Kruczek za ufundowanie i wykonanie okazałej ramy dla tej Ikony. Rama w swojej formie nawiązuje do przedwojennej, neogotyckiej futryny i drzwi prowadzących na nieistniejącą już dzisiaj emporę kolatorską. Dziękuję też wszystkim, którzy pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia: p. Oldze Kruczek, p. Miłoszowi i Tadeuszowi Filip, p. Mateuszowi Kucharczyk, p. Michałowi Jabłońskiemu, p. Tomaszowi Gaweł, pp. Halinie i Eugeniuszowi Pych, p. Ewie Roszak i p. Grzegorzowi Roszak, p. Małgorzacie Grymuza, p. Marzannie Piz i dzisiejszej solenizantce p. Teresie Trzepióra.

3.  Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski co roku są prowadzone badania niedzielnych praktyk religijnych (dominicantes i communicantes). W tym roku odbędzie się to w  niedzielę, 15  października.

4.     Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - Msza św. za śp. Czesława Wardę o 18.00;

- we wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego - Msza św. za śp. Czesława Wardę o 18.00;

- we środę święto św. Łukasza Ewangelisty - Msza św. w Sitnie za śp. Czesława Wardę o 17.00, zaś w Troszynie o światło Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej o 18.00;

- we czwartek Msza św. w Sitnie za śp. Czesława Wardę o 17.00 - po nabożeństwie zapraszam wszystkich chętnych na krótkie spotkanie w celu przygotowania odpustu;

- w piątek wspomnienie św. Jana Kantego - Msza św. za śp. Czesława Wardę o 18.00;

- w sobotę wspomnienie bł. Jakuba Strzemię - Msza św. za śp. Czesława Wardę o 9.00.

5.    W przyszłą niedzielę (22 października) rozpoczniemy obchody tygodnia misyjnego. Na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Małgorzatę Zabielską – intencja od uczestników pogrzebu, o 10.30 w Sitnie Msza św. Odpustowa w intencji wszystkich Parafian oraz za śp. Czesława Wardę. Po Mszy św. nabożeństwo różańcowe i (jeśli warunki pozwolą) procesja wokół kościoła. W Troszynie o 12.00 Msza św. dziękczynna z okazji 40 rocznicy ślubu.

6.     Nabożeństwa różańcowe przez cały październik w Troszynie codziennie po Mszy świętej a w Sitnie pół godziny przed Mszą św.

7.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!