XXI niedziela zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Renacie Kiełbasa, p. Marii i Weronice Orpel, p. Małgorzacie i Janinie Grymuza.

2.     Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek wspomnienie św. Augustyna - Msza św. żałobna za śp. Ks. Juliana Sadowskiego o 19.00;

- we wtorek wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela – z racji wyjazdu na uroczystości pogrzebowe Mszy św. nie będzie;

- we środę Msza św. w intencji śp. Stanisławę Dorywalską (intencja od Zakładu Pogrzebowego SŁUGOCKI) o 19.00;

- we czwartek ze względu na pogrzeb ks. Juliana, w naszej parafii nie będzie żadnego nabożeństwa;

- w pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna o NSPJ w Sitnie o godz. 17.00 za śp. Marię i Stefana Leja, w Troszynie o godz. 19.00 za śp. Katarzynę Stybułkowską; okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed nabożeństwem; chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godziny 9.00;

- w pierwszą sobotę miesiąca (2 września) o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi (intencja Róży św. Faustyny), po Mszy św. nabożeństwo różańcowe.

4.    W przyszłą niedzielę (3 września) śpiewać będziemy Godzinki ku czci NMP o 8.45, a na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy wraz z Różą św. Maksymiliana za dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny o właściwe pielęgnowanie i rozwijanie talentów, o 10.30 w Sitnie modlić się będziemy wraz z Różą Żywego Różańca za śp. Ks. Juliana Sadowskiego, o 12.00 za śp. Janinę i Teresę. Zgodnie z decyzją Dyrektora CARITAS po wszystkich mszach św. zbierane będą ofiary do puszek na poszkodowanych w nawałnicach, jakie przeszły przez Polskę.

6.    Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

proboszcz  parafii