XVII niedziela zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Izabeli Remian i p. Marii Chabasińskiej.

2.     Kalendarz liturgiczny bieżącego tygodnia oraz intencje mszalne:

- w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – Msza św. za śp. Alicję;

- we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego - Msza św. za śp. Teklę;

- we środę Msza św. w intencji wszystkich Parafian;

- we czwartek Msza św. w Sitnie o 17.00 za śp. Alicję;

- w pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna o NSPJ w Sitnie o godz. 17.00 w intencji śp. Edmunda Nidkiewicza w 1 r. śmierci, a w Troszynie o godz. 18.00; okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed nabożeństwem; chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godziny 9.00;

- w pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi (intencja Róży św. Maksymiliana), po Mszy św. nabożeństwo różańcowe.

3.    W przyszłą niedzielę (6 sierpnia) Święto Przemienienia - Uroczystość Odpustowa w Mieszkowicach. W naszej parafii o 8.45 śpiewać będziemy Godzinki ku czci NMP , a na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy wraz z Różą św. s. Faustyny o trzeźwość dla naszego narodu, o 10.30 w Sitnie wraz z Różą Żywego Różańca upraszać będziemy dar dobrej pogody na czas żniw, o 12.00 za śp. Franciszka Bogusz, Katarzynę, Wacława i Stefanię.

proboszcz  parafii

Dnia 01 sierpnia (wtorek) o godz. 16 .00 w świetlicy wiejskiej odbędzie się spotkanie z lekarzem Marcinem Sowińskim z Dębna na temat boreliozy - jak się ją rozpoznaje, jakie są objawy, jak się ją leczy i jak rolnik, leśnik i wszyscy pracujący w terenie rolniczym lub leśnym mogą się starać o odszkodowanie z KRUS-u lub ZUS-u. Spotkanie potrwa około 1 godziny.