Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Marzannie Piz i p. Aleksandrze Składanowskiej. Dziękuję za pomoc przy rozbiórce zniszczonego płotu przy plebani: p. Franciszkowi Kiełbasa, p. Tadeuszowi Filip, p. Zdzisławowi Godyń, p. Danielowi Wachnicki-Grymuzie, p. Markowi Gołdyn, p. Bogdanowi i Grzegorzowi Roszak oraz p. Eugeniuszowi Pych. Jednocześnie zapraszam do dyskusji nt. przyszłego wyglądu otoczenia plebani. Swoje uwagi i oczekiwania można zgłaszać zarówno bezpośrednio do mnie, jak i do członków Rady Duszpasterskiej.

2.   W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia obchodzimy:

- w poniedziałek (29 maja) wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej;

- we środę (31 maja) święto Nawiedzenia NMP – Msza św. w Sitnie o 17.00 za śp. Teresę, w Troszynie o 18.00 za Jonasza i Gabrielę o Boże błogosławieństwo;

- we czwartek (1 czerwca) wspomnienie św. Justyna – Msza św. w Sitnie o 17.00 o dar zdrowia dla Katarzyny;

- w pierwszy piątek miesiąca (2 czerwca) Msza wotywna o NSPJ w Sitnie o godz. 17.00 w intencji Brajana o dar zdrowia, a w Troszynie o godz. 18.00 za śp. Wiktora, Zofię i Jana Dawidziuk; okazja do spowiedzi świętej pół godziny przed nabożeństwem; chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godziny 9.00;

- w pierwszą sobotę miesiąca (3 czerwca) o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi (intencja Róży św. Maksymiliana), po Mszy św. nabożeństwo różańcowe.

3.   W przyszłą niedzielę (4 czerwca) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy wraz z Różą św. Faustyny o Pomnożenie Darów Ducha Świętego w życiu każdego z nas,  o 10.30 w Sitnie o dar pokoju dla współczesnego świata, o 12.00 za śp. Pawła i Jego Rodziców. Po wszystkich Mszach św. zbierać będziemy ofiary do puszek na świątynię Opatrzności Bożej.

4.   Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

administrator parafii