IV Niedziela Wielkanocna

1.   Pragnę wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim Druhnom i Druhom z OSP w Troszynie z p. Naczelnikiem Jerzym Trzepiórą na czele za przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości pierwszomajowej, w tym za uświetnienie liturgii i pomoc w ugoszczeniu naszych gości z Niemiec. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom za przekazane eksponaty do Izby Pamięci Ziemi Troszyńskiej. Bardzo dziękuję właścicielom firmy PULVERMET – Malarnia proszkowa – Ogrodzenia panelowe z Dębna za profesjonalne przygotowanie największych eksponatów do naszej Izby, a p. Tadeuszowi i Miłoszowi Filip za transport eksponatów i wykonanie zabezpieczeń, które wpływają również na bezpieczeństwo całej plebanii.

2.   Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej parafialnej świątyni na niedzielną Eucharystię, a zwłaszcza p. Iwonie Świerczyńskiej, p. Ewie Mazurkiewicz oraz pannie Agacie i Joannie Pauk.

3.   W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia obchodzimy:

- w poniedziałek (8 maja) uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika – Głównego Patrona Polski – Msza św. w Sitnie o 17.00, w Troszynie o 18.00;

- w piątek (12 maja) Msza św. wyjątkowo o 19.00;

- w sobotę (13 maja) przypada 100 rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. – Msza św. za śp. Teresę o 9.00; Ksiądz Dziekan Stanisław Piekarz zaprasza na godzinę 16.45: z Mieszkowickiej plebanii wyruszy procesja z relikwiami św. Jana Pawła II do kościoła parafialnego, o 17.00 będziemy odmawiać różaniec a o 18.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. po której odśpiewamy litanię w czasie procesji wokół kościoła.

4.   Rodziców oraz dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam na próbę we wtorek (9 maja) na godzinę 19.00. W piątek spowiedź św. dla Dzieci o 18.30 i Rodziców oraz Rodziców Chrzestnych o 19.00.

5.   W przyszłą niedzielę (14 maja) na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy za śp. Mirosława Kowalskiego, w Sitnie o 10.30 za śp. Janinę Zapolską, o 12.00 Uroczystość I Komunii Świętej, po Mszy św. nabożeństwo majowe.

6.  Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

administrator parafii