III Niedziela Wielkanocna

1.   Dzisiejszą niedzielą kończymy obchody  73 Tygodnia Miłosierdzia, który przeżywaliśmy pod hasłem „Idźcie i głoście”. Parafialny Zespół CARITAS będzie dziś zbierać ofiary do puszek na ofiary wojny w Syrii a przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.

2.   W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia obchodzimy:

- w poniedziałek (1 maja) wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika – nabożeństwo majowe o 11.30 a po nim Msza św. o 12.00 w intencji śp. Pastora Klausa Hanke;

- we wtorek wspomnienie św. Atanazego – Msza św. o 18.00 a po niej nabożeństwo majowe. Drugiego maja obchodzimy DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ – proszę wszystkich Parafian o godne udekorowanie domów;

- we środę (3 maja) UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI, Msza św. o 9.00 za śp. Teklę, Tomasza, Piotra Mazurek i za zmarłych z Rodziny, w Sitnie o 10.30 za śp. Janinę Zapolską, zaś o 12.00 za śp. Teresę Kowalczyk;

- we czwartek wspomnienie św. Floriana, Msza św. w Sitnie o 17.00 w intencji Weroniki o dar zdrowia;

- w pierwszy piątek miesiąca Msza wotywna o NSPJ w Sitnie o godz. 17.00 w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej (intencja Żywego Różańca) a w Troszynie o godz. 18.00 za śp. Teresę Kowalczyk. Po Mszy św. nabożeństwo majowe. Pół godziny przed Eucharystią okazja do spowiedzi św. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godziny 9.00;

- w sobotę (6 maja) święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba – Uroczysta Msza św. z udziałem duchowieństwa z naszego dekanatu zostanie odprawiona o godzinie 12.00 w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi (intencja Róży św. Faustyny), po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania Loretańska i Różaniec inaugurujący obchody nabożeństw I sobót miesiąca w naszej parafii.

3.   Rodziców oraz dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam na próbę we czwartek (4 maja) o godzinie 19.00.

4.   W przyszłą niedzielę (7 maja) śpiewać będziemy Godzinki ku czci NMP o 8.45, a na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy wraz z Różą św. Maksymiliana w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, w Sitnie o 10.30 za śp. Jana Potasznik w 10 rocznicę śmierci oraz o 12.00 za śp. Stanisława i Zofię Kobus. Po Mszy św. nabożeństwo majowe.

5.   W imieniu Księdza Kustosza Bogdana Przybysza zapraszam wszystkich chętnych na Mszę św. i różaniec do Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Wyjazd z Troszyna o 14.00. Zapisy w zakrystii.

6.  Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

administrator parafii