Święto Miłosierdzia Bożego

1.   Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszej parafialnej świątyni na niedzielną Eucharystię, a zwłaszcza p. Annie Snopek i p. Wandzie Brudzińskiej.

2.   Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchody  73 Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem „Idźcie i głoście”, jest to czas refleksji nad powołaniem do posługi miłosierdzia, oraz wewnętrznej przemiany i jeszcze większego zaangażowania się w pomoc ludziom potrzebującym. Po każdej Mszy św. Parafialny Zespół CARITAS będzie zbierał ofiary do puszek dla biednych i potrzebujących.

3.   W kalendarzu liturgicznym bieżącego tygodnia obchodzimy:

- w poniedziałek (24 kwietnia) liturgiczne obchody Uroczystości Świętego Wojciecha Głównego Patrona Polski - na Mszy św. wieczornej sprawowanej wyjątkowo o godzinie 17.00 będziemy modlić o łaskę zdrowia dla Brajana;

-  we wtorek święto św. Marka Ewangelisty – Msza św. w intencji Janiny i Marka w 25 rocznicę ślubu o 18.00;

- w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej Patronki Europy – Msza św. o 9.00 w intencji Janiny i Juliana, Stanisławy i Czesława z okazji 45 rocznicy ślubu.

4.   W przyszłą niedzielę (30 kwietnia) modlić się będziemy w intencji śp. Franciszki, Józefa Kiełbasa i za zmarłych z rodziny (9.00), za śp. Zofię, Antoniego i Stanisława (10.30 w Sitnie) oraz za śp. Marię i Antoniego Sowę (12.00).

5.   W następny poniedziałek (1 maja) otwarta zostanie Izba Pamięci Ziemi Troszyńskiej. Zostały jeszcze do wykonania drobne prace porządkowe i malarskie. Chętnych do pomocy zapraszam każdego dnia między 15.00 a 17.30.

6.  Za wszystkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

administrator parafii