VIII niedziela zwykła

1. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali naszą parafialną świątynię na dzisiejszą uroczystość a zwłaszcza p. Krystynie Judzińskiej i p. Henryce Dąbrowskiej.

2. Od poniedziałku powracamy do odprawiania mszy św. w dni powszednie o godz. 18.00.

3.   W Środę Popielcową (1 marca) rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem w Sitnie o 17.00 za śp. Janinę Zapolską oraz w Troszynie o 18.00 w intencji zatwardziałych grzeszników o dar skruszenia serc i łaskę nawrócenia (Róża św. Faustyny). W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, który jest szczególnym sposobem udziału w tajemnicy Męki Chrystusa. Do zachowania postu zobowiązani są wierni między 18. a 60. rokiem życia. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia. Natomiast wierni, którzy ukończyli 14. rok życia zobowiązani są do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku i w Środę Popielcową.

4.  W piątek nabożeństwo DROGI KRZYŻOWEJ w Sitnie o 17.00, w Troszynie o 18.00, okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej przed nabożeństwem. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzać będę od godziny 9.00.

5.  Nabożeństwa GORZKICH ŻALI w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. południowej.

6.   W następną niedzielę (5 marca) śpiewać będziemy Godzinki ku czci NMP o 8.45, a na Mszy św. o 9.00 modlić się będziemy wraz z Różą św. Maksymiliana o światło Ducha Świętego dla odprawiających rekolekcje, spowiedników i rekolekcjonistów, w intencji zatwardziałych grzeszników o dar skruszenia serc i łaskę nawrócenia (Sitno 10.30) oraz za śp. Janinę Zapolską (12.00).

7.   W ostatnich dniach udało się zgromadzić wszystkie niezbędne elementy Krzyża Misyjnego. Aby go zainstalować na dawnym miejscu konieczne jest przygotowanie odpowiedniego mocowania. Chętnych do pomocy zapraszam do zakrystii w celu ustalenia terminu prac.

8.   Za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za wszelką życzliwość i dobro z kapłańskiego serca płynące: Bóg zapłać!

administrator parafii