Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
Parafialna Pielgrzymka VIII 2018
HOMO VIATOR - człowiek w drodze - ta cecha wpisana w głębię naszych dusz, od czasu do czasu materializuje się w czasie pielgrzymek do wyjątkowych miejsc. Tym razem postanowiliśmy odwiedzić Łagiewniki, Łańcut, Przeworsk, Jarosław, Przemyśl, Krasiczyn, Zamość, Chełm, Włodawę, Kodeń, Kostomłoty oraz Kazimierz Dolny, który wbrew nazwie był naprawdę u góry... Obsypani niezapomnianymi wrażeniami i cennymi prezentami, szczęśliwie powróciliśmy do naszych domów - na krótko, bo za rok znów wybierzemy się w drogę!
I Komunia Święta
Boże Ciało 2018
fot. Weronika
Romcio Tomcio w Troszynie
Ewangelia rymem pisana - z natchnionych ksiąg poskładana; gdy dzieci te rymy czytają - to przy Bogu dzielnie trwają! Promocja nowej pozycji: BIBLIJNE OPOWIEŚCI, stała się okazją do spotkania mieszkańców Troszyna z bardzo RYMOWANYM Autorem: Romanem Kempińskim!
Wielkopiątkowa Droga Krzyżowa 2018
TRADYCYJNIE, jak w każdy Wielki Piątek przeszliśmy ulicami Troszyna, by rozważać Mękę i Śmierć Chrystusa na Krzyżu. W tym roku udało się zaangażować rekordową liczbę czytających! GRATULUJEMY ODWAŻNYM!
Rekolekcje wielkopostne 25-28 II 2018
W imieniu wszystkich parafian pragnę serdecznie podziękować Ojcu Rekolekcjoniście za trud włożony w głoszenie Słowa Bożego. Twoje, Księże Macieju, nauki sprawiły, że jesteśmy lepiej przygotowani do zbliżających się Świąt Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Życzymy Ci Księże, aby Bóg obdarzył Cię łaskami, których potrzebujesz, abyś mógł realizować swoje kapłańskie powołanie. Przyjmij życzenia zdrowia, radości, życzliwych ludzi na swojej drodze, a także realizacji osobistych pragnień. fot. xPN
Wspólne kolędowanie
Już po raz czwarty dzięki życzliwości Sołectwa Troszyn oraz Stowarzyszenia RAZEM mogliśmy spotkać się by razem kolędować NOWONARODZONEMU! W tym roku towarzyszył nam blask BETLEJEMSKIEGO ŚWIATŁA POKOJU (przechowanego od świąt przez p. Olgę Kruczek), Sołtys pobliskiego Zielina p. Józef Mroziak, Sołtys Planów p. Maria Skowrońska i jak zawsze Burmistrz Mieszkowic p. Andrzej Salwa. Pierwszą kolędę zaśpiewali SAMI SWOI z Zielina, ale całą oprawę muzyczną przygotował p. Krzysztof Kruczek. DZIĘKUJEMY!
Dzieci przychodzą do Nowonarodzonego
W tym roku wyjątkową popularnością wśród wszystkich figur bożonarodzeniowych cieszy się nie ANIOŁEK, nie MURZYNEK, ale GRAJEK! Zapewne dlatego, że po wrzuceniu do jego skarbonki pieniążka, można usłyszeć sympatyczne BÓG ZAPŁAĆ i krótki fragment kolędy. Niebawem wspólnie zadecydujemy, gdzie trafią ofiary z portfela GRAJKA;) Propozycje można zgłaszać na adres: parafiatroszyn@gmail.com Pomysłodawcą, konstruktorem i wykonawcą szopki był p. Krzysztof Kruczek, któremu pomagał p. Paweł Kruczek. Materiały pomogli zgromadzić: p. Marek Gołdyn, p. Marcin Trzepióra i p. Mariusz Haniszewski. Sianko rozrzucili i figury rozstawili Rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św. fot. xPN
Betlejemskie Światło Pokoju wędruje do naszych domów
Uczestnicy liturgii IV niedzieli adwentu byli świadkami uroczystego wniesienia do naszej parafialnej świątyni Betlejemskiego Światła Pokoju. Po błogosławieństwie Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej pomogli wiernym w odpaleniu ich lampionów, by światełko mogło dotrzeć do każdej chętnej rodziny. Następnie Światło Pokoju zostało przekazane wiernym z Sitna, Warnic, Witnicy i Zielina. fot. ZUZA oraz Sebastian
Uroczyste zakończenie rorat
Zakończenie rorat stało się okazją do przeprowadzenia konkursu lampionów adwentowych. Kategorii było kilka różnych m.in. najjaśniejszy, największy, najbardziej ekologiczny itp. Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez Sołectwo TROSZYN. Serdecznie dziękujemy!
12345678910...