Tytułem wstępu

Te kilka zdań niech będzie zapowiedzią cyklu artykulików o historii naszej parafii oraz kościoła i jego otoczenia. Przedstawią one zarówno fakty z przeszłości i ciekawostki, a także zagadki, w których rozwiązaniu możecie pomóc Wy - Drodzy Czytelnicy!

Oto pierwsza zagwozdka

Wszyscy słyszeliśmy o przygodach Pana Samochodzika i ich autorze Zbigniewie Nienackim. W książce "Księga strachów" opisał on ornament przypominający szachownicę, znajdujący się na kamiennej ścianie kościoła w Dolsku. Podobny motyw znajduje się na jednym z kamieni w ścianie naszego kościoła.

Kto, kiedy i dlaczego go tam umieścił? Do tego jeszcze wrócimy.

Dla lubiących wyzwania

Proszę odszukać na ścianie naszego kościoła podobną szachownicę. Pierwsza osoba, która wskaże księdzu proboszczowi owe tajemne miejsce otrzyma nagrodę - niespodziankę;)

Zapraszamy do poszukiwań SKARBÓW!

Daniel Grymuza

Uwaga: konkurs rozwiązany! Zwyciężcą okazał się Kacper Kruczek, który właściwie wskazał umieszczony znak graficzny na południowej ścianie kścioła (zasłonięty grubą warstwą zieleni;) i w najbliższą niedzielę otrzyma nagrodę:) GRATULUJEMY!