Parafia rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
Dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta (2020-03-14 16:56:56)

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację zagrożenia zdrowotnego w naszej Ojczyźnie, uwzględniając również zalecenia Rady Stałej KEP z dnia 12 marca br., na podstawie kan. 87 §1, w związku z kan. 1245 i 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam niniejszym dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji, zgodnie z kryteriami ujętymi we wspomnianych zaleceniach Rady Stałej, z dodaniem jednak obowiązku pobożnego przeżycia Liturgii niedzielnej, transmitowanej regularnie dla chorych poprzez telewizję, radio lub Internet, a dla osób będących w dyspozycji duchowej (stan łaski uświęcającej lub szczery żal za grzechy, połączony z postanowieniem naprawy życia wg zasad wiary świętej) także z duchową Komunią świętą.

Po tak przeżytej w domu Liturgii, proszę ponadto o modlitwę w intencjach Ojca Świętego Franciszka, Kościoła Powszechnego, oraz o pokój na świecie i w intencji naszej Ojczyzny (np. Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Któryś za nas... lub inną modlitwę z modlitewnika).

 

Całą wspólnotę Ludu Bożego nad Odrą i Bałtykiem ogarniam modlitwą w tym szczególnym czasie domowych rekolekcji i osobistych oraz rodzinnych modlitw.

 

Na duchowe owoce tego czasu i pogłębienie wiary udzielam błogosławieństwa.

 

/-/+ Arcybiskup Andrzej Dzięga   

Metropolita Szczecińsko-Kamieński

 

Szczecin, 13 marca 2020 roku

 

 

 

Niektóre transmisje Mszy świętych, dostępne w niedziele w środkach społecznego przekazu:

o godz. 7.00 w TVP 1,

o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy,

o godz. 9.30 w Telewizji Trwam,

o 13.00 w TV Polonia oraz transmisja internetowa na żywo z Jasnej Góry (www.jasnagora.pl lub przez www.episkopat.pl)

 

Transmisja niedzielnej Mszy świętej z Bazyliki Katedralnej w Szczecinie jest dostępna na antenie Radia PLUS Szczecin 88,9MHz o godz. 12:00. Gorzkie Żale z Bazyliki Katedralnej będą transmitowane o godz. 17:15.

 

więcej na www.kuria.pl